produkty | usługi | o firmie | ogłoszenia | wiedza | aktualne promocje | kontakt | Sklep internetowy


Produkty Producent Informacje
handlowe
Certyfikaty Artykuły i referencje

Informacje o producencie

Firma MEDITECH Kft. ma swoją siedzibę w Budapeszcie, na Węgrzech. Fima zatrudnia obecnie około 100 osób. Powstała w roku 1990 i rozpoczęła produkcję monitorów ciśnienia krwi tworząc swoje pierwsze modele monitorów - ABPM-01 oraz CardioTens. Na początku cała produkcja przeznaczona była do sprzedaży na Węgrzech. Szybko jednak okazało się, że rynek ten jest zbyt mały jak na możliwości produkcyjne firmy MEDITECH Kft. Firma rozpoczęła poszukiwania zagranicznych rynków zbytu, jednocześnie poszerzając swoją ofertę produktową. Kolejnym wprowadzonym produktem był E-lite - 12-kanałowy komputerowy system EKG.

Firma kontynuowała poszukiwanie nowych zagranicznych rynków zbytu. Z początku były to kraje Unii Europejskiej: Austria, Szwecja, Niemcy, Wielka Brytania, a także Rosja i kraje byłego ZSRR.. Rozpoczęły się starania o wejście na rynki amerykański oraz azjatycki. Także w roku 1997 firma otrzymała certyfikaty jakości ISO9001, EN46001 oraz Znak CE i została pierwszą firmą na Węgrzech, która uzyskała certyfikaty jakości na wszystkie produkowane urządzenia.

W roku 2000 wprowadzono do oferty kolejny produkt. Był nim rejestrator zdarzeń EKG w zegarku o nazwie Merlin, w 2003 roku rejestrator zdarzeń EKG CardioClip, a 2004 monitor ciśnienia krwi i EKG z detektorem ruchu Card(X)plore. Obecnie firma eksportuje połowę swojej produkcji i sprzedaje swoje urządzenia w 26 krajach na całym świecie.

Urządzenia firmy MEDITECH Kft. przeszły rygorystyczne testy według protokołu Brytyjskiego Stowarzyszenia Nadciśnienia (w skrócie BHS) oraz Amerykańskiego Stowarzyszenia Rozwoju Instrumentarium Medycznego (w skrócie AAMI) i uzyskały pozytywną ocenę oraz rekomandację, a w marcu 2001 monitory ciśnienia uzyskały także rekomendację Europejskiego Stowarzyszenia Nadciśnienia!

Jeżeli chodzi o porównanie jakości i ceny to produkty firmy MEDITECH Kft. znajdują się w ścisłej światowej czołówce. Potwierdzają to także opinie polskich użytkowników urządzeń MEDITECH.

W kwietniu 2001 firma BIOMEXIM Sp. z o.o. podpisała kontrakt na wyłączną dystrybucję produktów firmy MEDITECH Kft. na teranie Rzeczpospolitej Polskiej. Teraz także polscy lekarze oraz pacjenci mogą korzystać ze znakomitego sprzętu firmy MEDITECH Kft.

PowrótProjekt © Biomexim 2005